olivetti
   Czech     English
o společnosti produkty služby technická podpora partneři aktuality navigace kontakty
        o společnosti
     profil Complet
     profil Olivetti
     kontakty
     důležitá informace
     prohlášení
     nabídka zaměstnání

profil společnosti

Olivetti S.p.A.

Olivetti S.p.A., samostatná obchodní jednotka koncernu Telecom Italia, působí na trzích kancelářské techniky, tiskáren pro bankovní a finanční instituce, terminálů pro zpracování sázenek a poskytování internetových služeb. Olivetti v 5 výrobních závodech a 3 střediscích výzkumu a vývoje zaměstnává přibližně 3 000 lidí. Přes přímá zastoupení nebo prostřednictvím dealerských sítí, distributorů a prodejních řetězců je zastoupena ve více než 70 zemích světa. Výnosy za rok 2002 dosáhly hodnoty 914 miliónů Euro.

Divize kancelářské techniky se soustřeďuje především na oblast digitálního tisku pro reprografii a na produkty na bázi inkoustové technologie. Aktivní je především na evropských trzích, kde prostřednictvím přímých zastoupení a distribučních a dealerských sítí (více než 2 000 dealerů) zaujímá významný tržní podíl.

Další divizí působící v rámci Olivetti S.p.A. je Olivetti I-Jet. Olivetti jako jediná evropská firma (a pouze jedna z pěti celosvětově) vlastní patenty na inkoustovou technologii a vyvíjí všechny komponenty od inkoustu až po tiskové hlavy. Divize Olivetti I-Jet se plně soustřeďuje na výzkum a vývoj této oblasti, investice v posledních 6 letech přesáhly 100 miliard Euro. Výrobní závod ve městě Arnad v severní Itálii zabírá plochu 25 000 m2 a splňuje normy ISO 9001 a ISO 14000.

Systémová divize se zabývá speciálními systémy pro bankovní a finanční instituce, a to především tiskárnami určenými pro tento sektor - po celém světě (především pak v Evropě a Latinské Americe) bylo jen na poštách nainstalováno více jak 100 000 speciálních tiskáren OLIVETTI. Systémová divize má 1 100 zaměstnanců, 2 výrobní závody a 3 vývojová centra. V roce 2002 výnosy této divize dosáhly 300 milionů Euro.Copyright © 2015 COMPLET a.s.- vstupní stránka  /   prezentace UNIBIND  /   prezentace OLIVETTI